Yoast poprawne wprowadzanie danych w wordpressie

yoast linkowanie wewnętrzne
yoast linkowanie wewnętrzne

Yoast poprawne wprowadzanie danych w wordpressie

Yoast Wtyczka Seo dla WordPressa

Jeśli śledziłeś inne nasze artykuły to zapewne wiesz iż yoast jest jedną z najlepszych wtyczek seo dla wordpressa. Posiada mnóstwo darmowych funkcji, które warto wykorzystać na naszym blogu czy nawet sklepie internetowym. Wtyczka działa doskonale i jest przygotowana pod użytkownika tak iż każdy powinien sobie poradzić. Jednak są pewne aspekty na które użytkownik nie zwraca uwagi i tym samym popełnia błędy, mogące przynieść więcej szkody niż pożytku. Tak więc warto poświęcić 5-15 minut na informacje z bezpośredniej witryny yoasta lub przeczytanie tego artykułu.

 

Yoast metadane

Meta dane, które ustawiamy powinny być przede wszystkim unikalne, wielu użytkowników robi podstawowy błąd i wkleja na każdej stronie opisy meta tej samej treści. Sprawia to iż algorytm widzi różne strony z tymi samymi metadanymi i może je uznać jako chociażby spam.

 

Fraza kluczowa

jeśli używasz fraz kluczowych w swoich artykułach to bardzo dobrze bo ma to bardzo pozytywny wpływ na pozycjonowanie strony. Tylko czy wiesz iż nie powinieneś powtarzać frazy kluczowej w innych wpisach? Jest to kolejny podstawowy błąd, jedynym wyjątkiem od tej sytuacji jest taka gdy mamy już powiedzmy top 3 wyników google i chcemy być widoczni pod jeszcze jednym wynikiem wyszukiwania. (lecz ma to sens tylko jak jesteśmy w topce) Dlaczego nie powinno się powtarzać fraz kluczowych w kolejnych wpisach ? Chodzi o to iż próbowalibyśmy konkurować sami z sobą tzn. pojawił by się problem, jeśli dwie frazy są kluczowe dla naszego bloga to która jest ważniejsza ? Tym samym ich pozycja zostanie prawdopodobnie zaniżona. Tak więc pamiętajmy fraza kluczowa powinna być użyta tylko raz na stronie.

Cornerstone

Jeśli ciężko pracowałeś nad napisaniem jakiegoś artykułu i wiesz iż jest on kluczowy dla całej Twojej witryny. To powinieneś przede wszystkim dobrać odpowiednią Frazę kluczową związaną z Twoją działalnością a po drugie dostosować artykuł do wymagań yoast cornerstone. Cornerstone inaczej kamień milowy jest wykorzystywany właśnie do ważnych artykułów na naszej stronie, które chcemy szczególnie wyróżnić. Istnieją więc pewne zalecenia taki artykuł powinien mieć minimum 800 znaków a najlepiej ponad 1000. Kolejne zalecenie to nie przesadzanie z liczbą takich wpisów. Jest ogólnie przyjęte iż nie powinno się przekraczać pięciu materiałów cornerstone, tak więc dobrze zastanów się które artykuły chciałbyś aby zobaczył użytkownik po odwiedzeniu Twojej strony i ustaw je jako cornerstone. Następne zalecenie to aby wskazać na te artykuły na stronie głównej tak aby użytkownik miał do nich łatwy dostęp np. z poziomu menu lub sidebara. Jeśli nie umieścisz ich na stronie głównej w widocznym miejscu to tak jakbyś zaprzeczał “ważności” tych treści.

Linki wewnętrzne

Jeśli już zbudowałeś stronę z dość pokaźną liczbą artykułów powinieneś pomyśleć nad stworzeniem struktury wewnętrznego linkowania. Jest to jedna z najczęściej stosowanych strategii ostatnich miesięcy. A mianowicie pisząc post zaznaczasz wybrane słowa z tekstu i linkujesz do nich innymi artykułami(oczywiście swoimi). Istnieją również narzędzia do wewnętrznego linkowania lecz ten temat pozostawiam na inny artykuł. Linki wewnętrzne pomagają użytkownikom odnaleźć inne ciekawe treści oraz sprawdzić co oznacza dany temat. Jest to swego rodzaju przewodnik po danym artykule pomagający zrozumieć go w całości lub bardziej zgłębić dane zagadnienie.


Mateusz Seo Analizer