0
Posted 18/07/2018 by Mateusz Seo Analizer in Informacje
 
 

Wykorzystanie HTML 5 w pozycjonowaniu stron

ivb pozycjonowanie stron html 5
ivb pozycjonowanie stron html 5

Wykorzystanie HTML 5 w pozycjonowaniu stron

Tagi html i elementy na stronie

Wiele osób zastanawia się czy tagi html mają jakiekolwiek znaczenie po ostatnich aktualizacjach google. Część stron ma się bardzo dobrze nie stosując podstawowych znaczników. Więc wydawać się może iż nie ma to większego znaczenia. Jednak nie do końca gdyż stosując odpowiednie znaczniki zwiększamy tzw. user experiance czyli wrażenia użytkownika. Który korzysta z naszej witryny. A także pokazujemy wyszukiwarkom gdzie są zawarte jakie elementy na stronie. Tak więc stosowanie tagów może przynieść wymierne korzyści oczywiście trzeba jedynie wiedzieć co jaki znacznik oznacza, kiedy go stosować i czy jest sens go używać. Tak więc poniżej lista znaczników html które mogą nam się przydać.

Tytuł czyli title

Jest jasną informacją o czym będzie dana strona lub artykuł, element wręcz wymagany. przykład: “<title>ivb.pl najlepsza strona o seo w internecie</title>”. Dawniej tytuł był głównym wyznacznikiem tego co jest na stronie dlatego upychano tutaj na potęgę słowa kluczowe. Teraz ma to dużo niższe znaczenie jednak warto zadbać o dobry tytuł. Szczególnie iż to tytuł przyciąga w głównej mierze potencjalnego czytelnika. Jeżeli stosujemy dłuższe tytułu warto zastosować inne tytuły dla urządzeń mobilnych. Długość tytułu w tym wypadku nie powinna przekraczać 70 znaków.

Opis Meta

Przechodzimy do opisu meta czyli innymi słowy opisujemy to co użytkownik znajdzie na stronie, podstronie lub artykule. Warto dobrze dobrać opis gdyż będzie on wyświetlany w wynikach wyszukiwania. Tak więc zadbajmy aby nie było tutaj dziwnych niespodzianek i by był on unikalny dla każdej strony. Długość opisu meta nie powinna przekraczać 300 znaków najlepiej by mieścił się w przedziale 150-280 znaków. Pamiętajmy iż meta opis jest wizytówką danej strony.

mało znany znacznik robots

Stosuje się go np. do wykluczania słabych stron, które nie mają miejsca w rankingu. Ale chcemy je nadal mieć na stronie tak więc możemy wykluczyć z indeksu stronę, która jest prawie nieklikalna. Znacznik robots przypomina plik robots z tym że stosuje się go bezpośrednio na danej stronie. Robots możemy stosować dla przykładu z parametrami “nofollow, noarchive, nosnippet “.

Tagi nagłówkowe h1, h2 itp

Znaczniki nagłówkowe to podstawowe informacje dla wyszukiwarki o tym co ma jaką hierarchię i ważność na danej stronie. Tak więc pamiętajmy o ich stosowaniu pokazując google co jest istotne na naszej stronie i w jaki sposób powinno być zindeksowane. Znacznik h1 powinniśmy stosować raz na jednej stronie i powinna być to jasna informacja o czym jest cała strona poniżej. Znaczniku drugiej instancji czyli h2 powinny zawierać najważniejsze elementy. Najlepiej by podzielić tekst na odpowiednie działy opisane tagami właśnie h2. Kolejne tagi mogą służyć do wyliczeń i pokazywania treści w przyjazny dla użytkownika sposób.

Alt czyli nazwa alternatywna nadal ważna

Alternatywna nazwa dla obrazka nadal pełni ważną rolę i nie chodzi tylko o to iż użytkownik zobaczy tekst jeśli obrazek się nie wyświetli. Opis obrazka jest aktualnie często wykorzystywany do wrzucania pewnych słów kluczowych lub treści istotnych dla danego artykułu. Musi jednak on mieć odniesienie do tekstu, który piszemy.

 

 


Mateusz Seo Analizer