0
Posted 27/04/2018 by donmarick in Informacje
 
 

Wprowadzenie do pozycjonowania Seo

wprowadzenie do seo ivb
wprowadzenie do seo ivb

Wprowadzenie do pozycjonowania Seo

Podstawowe informacje seo

Seo co to właściwie znaczy i jakie to ma znaczenie ? Z języka angielskiego: “search engine optimization” czyli optymalizacja silnika wyszukiwania innymi słowy są to działania polegające na osiąganiu lepszych wyników wyszukiwania w wyszukiwarce typu np. google. Seo jest utożsamiane z pozycjonowaniem mimo iż nie jest to do końca poprawne ale zakorzeniło się wśród użytkowników stron.

 

wyszukiwarki google, bing i inne

Czy powyższe informacje mają zastosowanie do wszystkich wyszukiwarek ? Otóż nie każda wyszukiwarka może działać w oparciu o dowolne skrypty jednak 90% całego rynku wyszukiwarek to marka Google. Także ona naświetla nowe trendy i do niej należy rynek. Co nie znaczy, że nie powinniśmy zadbać o pozycję naszej strony dla innych wyszukiwarek typu np. Bing. Według statystyk 30 użytkowników na 1000 korzysta właśnie z tej wyszukiwarki tak więc warto pamiętać również o nich w zależności od dziedziny jaką zajmuje się nasza strona/blog/nisza.

Baidu jeśli słyszałeś o tej wyszukiwarce to wiesz iż jest to najpopularniejsza wyszukiwarka w krajach azjatyckich. Aby dodać stronę do tej wyszukiwarki należy zarejestrować konto a nie jest to takie proste, szczególnie w gąszczu chińskich krzaczków.

 

Pozycjonowanie stron

Od czego zacząć przygodę z pozycjonowaniem stron? Na tej stronie znajdziesz wiele artykułów związanych z pozycjonowaniem i ogólnie przyjętymi zasadami i najczęściej spotykanymi problemami z tym związanymi. Proponuję zacząć od słowniczka pojęć, będzie on na bieżąco uzupełniany o nowe pojęcia. Warto je znać aby zrozumieć treści artykułów pisanych na tej stronie. Słownik znajdziesz tutaj: https://ivb.pl/slownik-pojec-i-zwrotow-dla-pozycjonerow-kompedium-seo/

Nie sposób wprowadzić kogoś w tajniki seo w jednym artykule, dlatego odwiedzaj naszą stronę jak najczęściej oraz sprawdzaj stare artykuły, które będziemy się starali aktualizować. Temat pozycjonowania jest bardzo szeroki dlatego warto wziąć pod uwagę wiele czynników związanych z samą budową strony oraz dobieraniem domeny. Nazwa domeny tutaj warto się dobrze zastanowić najlepiej by domena była łatwa do zapamiętania i możliwie krótka. Warto też przemyśleć wykupienie wygasłej domeny na której już był ruch oczywiście o podobnej tematyce lub najlepiej tej samej.

Jeśli chodzi o strukturę warto się zastanowić czy użyć np. wordpressa, drupala, joomli czy może zwykłego html. To bardzo ważny wybór decydujący później o tym jak powinniśmy organizować nasze treści na stronie oraz czego używać by były one czytelne zarówno dla użytkowników jak i robotów wyszukiwarek.

Podsumowanie

Seo to bardzo szeroka dziedzina i bardzo szybko zmieniająca się przez co trzeba ciągle się rozwijać i aktualizować wszelakie aspekty naszych stron aby wciąż były widoczne w wyszukiwarce.


donmarick