0
Posted 10/05/2018 by donmarick in Wordpress
 
 

WordPress potężne narzędzie Seo

yoast seo baner bing wp rocket ivb
yoast seo baner bing wp rocket ivb

WordPress potężne narzędzie Seo

Platforma WordPress

Chyba jeden z najpopularniejszych CMS w sieci, który można wykorzystywać na licencji GPL. WordPress to masa wbudowanych narzędzi, które pomogą nam w seo aczkolwiek najlepsze wyniki dostarczą nam dodatkowe wtyczki typu yoast. Sam panel ustawień dostarcza nam podstawowych narzędzi do konfiguracji naszej witryny i jej widoczności w sieci. WordPress pozwoli nam na założenie nie tylko bloga jak było na początku powstawania tej platformy. Na dzień dzisiejszy praktycznie każdy projekt możemy zrealizować np. bardzo rozbudowany sklep internetowy czy forum.

 

Konfiguracja Podstawowa naszej witryny wordpress

Jeśli przyjrzymy się poniższemu obrazkowi zobaczymy ustawienia wordpressa, od których powinniśmy zacząć aby zapewnić poprawną indeksację naszej witryny w sieci.

Tytuł witryny

Tytuł powinien składać się z jednego do pięciu wyrazów jednoznacznie wskazujących na naszą witrynę. Jeśli posiadamy nazwę danej marki wystarczy sama nazwa np. wordpress. Jednak wiele osób stara się tutaj wrzucić najważniejsze informacje jak np. Kamila Fryzjer Warszawa lub “Pelargonia” Sprzedaż Kwiatów. Tytuł witryny to dość istotna rzecz więc należy go dobierać z rozwagą i lepiej nie przesadzać z jego długością powinien on być jasny i czytelny dla użytkownika.

Opis

To kolejna ważna informacja, która będzie widoczna jako opis naszej witryny w wynikach wyszukiwania google czy bing. Tutaj też powinniśmy zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty tego czym będzie zajmowała się nasza strona, po ostatnich aktualizacjach google lepiej nie robić tego w formie słów kluczowych a raczej bardziej przystępnego dla użytkownika opisu (w niektórych przypadkach nadal dobrze działają same słowa kluczowe witryny aczkolwiek na początek proponujemy krótki opis działalności).

 

Adres witryny

Tutaj wprowadzamy oczywiście adres naszej witryny tylko należy pamiętać o jednej ważnej rzeczy a mianowicie czy będziemy używać https i czy wolimy adres z www czy nie? Jest to ważny wybór gdyż witryna http to co innego niż witryna https, a witryna www.ivb.pl to inna witryna niż ivb.pl mimo iż treści są te same i odwołują się do tej samej witryny. Chodzi o to iż backlinki będą kierowane na konkretny adres i warto wybrać od razu taki, który będzie najbardziej dla nas dogodny. Powyższy adres powinniśmy również dodać do Google search console i ustawić jako preferowany adres.

wordpress ustawienia seo

Ustawienia -> Czytanie

Tutaj też znajdziemy kilka funkcji na które warto zwrócić uwagę a mianowicie jeśli chcemy być widoczni to musimy się upewnić, że nie mamy zaznaczonej opcji “Proś wyszukiwarki o nieindeksowanie tej witryny”. Te funkcja jest przydatna jedynie na początku jak testujemy naszą witrynę  i nie chcemy jeszcze jej indeksować. Ilość wpisów i elementów także ma znaczenie gdy chcemy aby nasza strona była bardziej treściwa (stosunek treści do elementów html powinien być na przewagę treści). Jednak tutaj również  nie należy przesadzać bo jeśli nasza strona zacznie wczytywać się zbyt długo to automatycznie będzie to na naszą niekorzyść ( strony wolne dostają gorsze noty i spadają niżej – sprawdzone na kilku witrynach).

ilość tekstu seo

Dodatkowe Wtyczki wpływające na seo wordpress

Istnieje mnóstwo wtyczek które są wstanie pomóc naszej witrynie odnośnie seo, wiele z nich jest już nieaktualnych i nie warto zawracać sobie nimi głowy. Jednak jest kilka, które z pewnością się przydadzą, jednym z najpotężniejszych narzędzi jest yoast ta wtyczka pozwoli nam skonfigurować najważniejsze aspekty naszej witryny. Mało z tego połączymy się bezpośrednio z usługą GSC oraz zapleczem Binga a także prześlemy mapy naszej witryny w formie plików xml. Ustawimy tutaj również frazę kluczową w wersji darmowej tylko jedną w płatnej maksymalnie pięć. Otrzymamy również porady w formie audytu które wpisy powinniśmy poprawić i w jaki sposób.

Lista wtyczek Maj 2018 które mogą nam pomóc w seo

  1. Yoast
  2. Yoast – dlaczego drugi raz? yoast to aktualnie trochę więcej wtyczek jeśli mamy np. integrację z google news to dodatkowo używamy google news, jeśli firma lokalna to używamy yoast local seo i tak dalej. Aktualnie jest 5 wersji które mogą nam się przydać oprócz wersji podstawowej.
  3. WPRocket – ta wtyczka wpłynie z całą pewnością na szybkość działania naszej strony jeśli ją oczywiście poprawnie skonfigurujemy. Gra warta świeczki jeśli nasza strona wolno się ładuje (warto wziąć pod uwagę np. większy ruch).
  4. WP-Meta-Seo również warto mieć tą wtyczkę
  5. Jeśli zaczynasz przygodę ze stroną i seo to na ten moment zakończył bym instalacje jakichkolwiek dodatkowych wtyczek

donmarick