0
Posted 23/05/2018 by Mateusz Seo Analizer in Informacje
 
 

Tworzenie artykułów i stron seo-friendly + przykłady

artykuł seo friendly pozycjonowanie tekstów
artykuł seo friendly pozycjonowanie tekstów

Tworzenie artykułów i stron seo-friendly + przykłady

Artykuł seo-friendly

Co to znaczy seo-friendly ? Odpowiedź jest prosta chodzi o to by nasz artykuł był przyjazny dla seo gorzej z realizacją tego założenia ale o tym za chwilę. Dochodzimy do momentu gdzie zostawiamy już samą strukturę strony, mapy witryn oraz metadane a zajmujemy się konkretnym elementem. W tym przypadku będą to poszczególne strony czy też wpisy. Mówiąc strony mam tutaj na myśli stronę z wordpressa czyli element główny posiadający jakieś elementy html przykładem strony jest tutaj np. galeria albo strona kontaktowa czy np. artykuł. Aby nasza strona /artykuł była przyjazna dla wyszukiwarki google, musimy odpowiednią ją przygotować i pamiętać o tym by była zgodna z zasadami. Czyli nie umieszczamy stron z treściami zakazanymi.

 

Czego nie robić czyli jak artykuł nie powinien wyglądać?

Zaczniemy od tego czego nie powinniśmy robić a mianowicie nie powinniśmy powielać treści. Czyli nie wrzucamy kilka razy tego samego, nie wrzucamy treści skopiowanych z innych stron. Jeśli chcemy aby nasza strona rosła w siłę wśród słów kluczowych google to nie powinniśmy korzystać z tzw. spinerów i pochłaniaczy rss. Czym są spinnery ? są to wtyczki, które przekształcają słowa w naszym tekście na ich synonimy tym samym z jednego tekstu mamy całkiem nowy tekst. Wydawało by się iż taki tekst jest nie do wyłapania przez google ale z praktyki wynika iż nawet tak zmodyfikowane teksty są często blokowane jak nie od razu to po kilku tygodniach/miesiącach. Im bardziej autorski tekst tym lepiej oczywiście to nie znaczy iż nie możemy cytować i linkować do innych treści. Ważne po prostu aby tekst był napisany ręcznie przez człowieka oraz ręcznie sformatowany. Natomiast pochłaniacze rss to potoczna nazwa chodzi o wtyczki, które przetwarzają dane adresy kanałów rss pobierając z nich artykuły i umieszczając na naszej stronie. Taka praktyka również jest na krótką metę i sprawdza się jedynie przy niszowych projektach.

 

Jak powinna wyglądać strona seo-friendly

Przechodzimy do meritum sprawy czyli jak w takim razie powinna wyglądać strona przyjazna dla seo. Główna zasada jest taka jeśli tekst jest czytelny dla użytkownika będzie on prawdopodobnie czytelny dla robota google. Przechodząc  do szczegółów używamy nagłówków h1 dla tytułu naszej strony/artykułu. H2 często stosuje się dla słów kluczowych warto to brać pod uwagę. H3 to podkategorie stosowane również jako słowa kluczowe. Jeśli chodzi o h3 to warto by były w formie podziału dwa do jednego tzn. Jak już decydujemy się użyć tego znacznika to dla jednego znacznika h2 używamy dwóch h3 lub po prostu ich nie używamy. Jeśli chcemy coś wypunktować używajmy list numerowanych lub punktatorów, nie róbmy tego ręcznie. Tworzy to pewną strukturę posta czytelną zarówno dla użytkownika jak i robota.

W poniższych przykładach będziemy prezentować strony jako znaczniki jakie mogą być użyte zamiast typowego wyglądu. Oczywiście wszystkie przykłady są jedynie zarysem jak może wyglądać dany artykuł lub strona. Nie znaczy to iż musimy się trzymać ściśle określonych reguł.

Przykład 1

Przykład 2


Mateusz Seo Analizer