0
Posted 27/06/2018 by Mateusz Seo Analizer in Informacje
 
 

Triki seo które pomogą każdej stronie 2018

Triki seo 2018 najlepsze sztuczki i rozwiązania
Triki seo 2018 najlepsze sztuczki i rozwiązania

Triki seo które pomogą każdej stronie 2018

Poniżej zobaczysz najczęściej stosowane przez pozycjonerów sztuczki pozwalające podnieść indeks praktycznie każdej strony. Oczywiście nie każdą poradę uda się dostosować do danego projektu czy strony. Informacje tutaj są ponadczasowe tak więc żadna aktualizacja google nie powinna mieć wpływu na negatywną zmianę aczkolwiek kto wie co wymyślą twórcy największej wyszukiwarki. Większość z tych porad jest stosowana od dawna a część jest wykorzystywana przez starszych seowców jako automat przy każdym projekcie. Poniższe porady dotyczą głównie budowy strony i jej silnika oraz jego konfigurację.

 

triki seo 2018 zaczynamy

 1. Optymalizacja i kompresja zdjęć i obrazków na stronie, jedna z podstawowych metod zwiększenia rankingu naszych fraz. Im szybciej się wczytują nasze strony tym lepiej, zwłaszcza że dużo użytkowników korzysta z urządzeń mobilnych i do takiego wyświetlania powinna być nasza strona przygotowana. Tak więc optymalizacja, kompresja i responsywność.
 2. Lista słów kluczowych na podstawie wyszukiwań i narzędzia google adwords. Nie bazuj na szczęściu wybierz słowa kluczowe, które są najczęściej wyszukiwane w temacie Twojej strony i to je optymalizuj. Mało rozsądnym jest umacnianie fraz, które mają jedno wyświetlenie na miesiąc.
 3. Korzystaj z gotowych narzędzi do pracy seo czyli przede wszystkim google search console. Generalnie korzystanie z wszystkich usług google może się okazać przydatne więc nie wahaj się korzystać z google trends ani z chociażby adwordsa.
 4. Znaczniki h1,h2,h3 stron, numerowanie to podstawowe narzędzia do formatowania naszych tekstów i artykułów. Korzystaj z nich jak najczęściej, tak aby tekst był czytelny dla użytkownika, po za tym zwykły tekst niesformatowany może zostać uznany za spam lub zaciąganie treści z innej strony.
 5. Jeśli chcesz zwiększyć wartość ogólną strony znajdź kilka słów kluczowych dla których jest mały KD(keyword difficulty) dla których łatwo zdobędziemy pierwsze miejsca wyszukiwań.
 6. Zajmij się rzetelnie danym tematem i nie odbiegaj od niego bardzo. Użytkownik czytający dany artykuł czy stronę powinien mieć przede wszystkim otrzymać informacje w temacie, który wyszukiwał.
 7. Sprawdzaj uszkodzone linki i rób przekierowania, im więcej masz linków które nie odpowiadają tym gorzej dla Twojej strony i pozycji danych słów kluczowych.
 8. Linkowanie wewnętrzne jest już tłuczone w wielu artykułach i można je określić jako dodawanie punktów dla swoich linków przez nas samych. Tak więc warto z niego korzystać ale nie spamować linkami i nie zaznaczać każdego słowa tekstu tak aby miało odnośnik. 1-7 linków wewnętrznych na artykuł to jest max. Warto też dodać jakiś external link z relacją nofollow.
 9. Systematyczność- “nie daj googlebotowi chwili wytchnienia”. A tak naprawdę chodzi o to by przyjąć pewną systematyczność w dodawanych treściach tak by googlebot mógł się swobodnie dostosować. Czyli jeśli prowadzimy małą nisze możemy przyjąć np. publikację jednego artykułu w tygodniu. Jeśli prowadzimy portal informacyjny warto aby informacje pojawiały się co dziennie albo nawet kilka razy dziennie.

Triki seo 2018 ciąg dalszy

 1. Sprawdzaj i kontroluj źródła ruchu i dostosuj je do swojej strony. Jeśli widzisz że kampania adwords jest idealna dla twoich działań to korzystaj właśnie z niej, jeśli natomiast większy ruch masz z socialmediów to tam kieruj swoje główne zasoby i linki. Koniec końców i tak przyciągasz klienta do siebie i do swojej marki.
 2. Szpieguj konkurencję brzmi trochę jako zabawa niezbyt fair. Aczkolwiek jest to często stosowana sztuczka przez pozycjonerów, którzy sprawdzają źródła ruchu i linków u konkurencji. Budowania czegoś na bazie tego co już działa dobrze jest często wykorzystywana i sprawdza się w większości przypadków pozytywnie.
 3. Jeśli nie jesteś pewny zmian na stronie, korzystaj z eksperymentów google aby porównać wyniki dla nowej i starej wersji.
 4. Stosując meta opisy, pamiętaj o urządzeniach mobilnych dla których limit to 117 znaków.
 5. Używaj unikalnych nagłówków wzywających do działania albo informujących o czymś, to również możesz podejrzeć u konkurencji.
 6. Szukanie pytań bez odpowiedzi. Jeśli znajdziesz temat na który nie ma odpowiedzi i będziesz wstanie odpowiedzieć na to pytanie to możesz bardzo łatwo uzyskać topkę wyszukiwań dla danego tematu.

 


Mateusz Seo Analizer