0
Posted 12/06/2018 by Mateusz Seo Analizer in Informacje
 
 

Social ping czym jest i jak działa?

Social ping
Social ping

Social ping czym jest i jak działa?

 Social Ping Definicja

Mówiąc najprościej jest to odnośnik do linku zewnętrznego w social mediach lub stronach małych stronach drugiej generacji(web 2.0). Udostępnienie artykułu na twiterze czy facebooku to właśnie social ping jest to swego rodzaju backlink tyle, że nie z domeny czy subdomeny a z socialmediów. Taki zabieg jest często stosowany przez pozycjonerów, są oczywiście różne rodzaje social pingów i część z nich zostanie tutaj omówiona oraz to w jaki sposób je stosować. Niektórzy po prostu spamują linkami na osi czasu lub w grupach zamkniętych co nie jest najlepszą strategią.

 

Social Ping Wtyczki WordPress

Stosowanie wtyczek do social pingów jest jak najbardziej polecane. Oczywiście nie mówimy tu o spamerskich wtyczkach, które co 5 minut wysyłają pinga z artykułem na każdy napotkany profil facebooka. Chodzi o standardowe wtyczki, które np. po dodaniu artykułu na stronie automatycznie dodaje pinga na odpowiedniku facebookowej strony. Dodatkowym atutem jest stosowanie przycisków social mediów w każdym artykule by użytkownik mógł się nim podzielić na swojej tablicy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie i owocuje często nie tylko zwiększonym ruchem social ale czasami boostowaniem pozycji.

 

Okładki

Gdy dodajemy social pinga warto pamiętać aby dodać odpowiednie zdjęcie do danego artykułu lub publikacji. Jest to tak zwana okładka im bardziej będzie dopracowana i odpowiednia treścią do zawartości tym większa szansa iż ktoś w nią kliknie. Oczywiście są tutaj stosowane taktyki typu: “click bait” czyli umieszczanie jakiegoś obrazka przyciągającego oko zachęcającego do kliknięcia. A w rzeczywistości zawierającego inną treść. Takie zachowanie zwiększa współczynnik odrzuceń tak więc nie jest polecane nikomu kto chce prowadzić swój serwis uczciwie i zachować jak najwięcej użytkowników powracających. Okładki stosuje się też gdyż 99% ludzi nie klika czystych linków tekstowych.

 

Social Ping w grupach

Czy social pingi warto stosować w grupach ? Tak jeśli nie są to grupy spamerskie i tworzone przez boty. Ważne aby grupa była zaufana tak więc np. zaprzyjaźniony fanpage, który będzie pingował nasze artykuły jest jak najbardziej dobrym pomysłem. Kolejne zagadnienie to czy ponawiać tego samego pinga ? Tak ponawianie jest również dobrą praktyką tylko nie powinno się tego robić zbyt często rotatory social pingów, które pozwolą nam ponownie pingować artykuł np. po tygodniu czasu będą idealnym rozwiązaniem. Częstsze prezentowanie tej samej treści nie ma większego sensu i raczej nic dobrego nie przyniesie. Stosuje się też częste pingowanie najlepszej treści czyli tych najchętniej odwiedzanych artykułów lecz również nie częściej niż raz na tydzień czy dwa.

Jeśli mamy znajomych, którzy udostępnią dalej naszą ping to bardzo dobrze utworzymy mała strukturę zwiększającą zasięg pinga i jego moc. Odradzamy jednak stosowanie serwisów, które pingują z automatów albo używają fakekont do pingowania naszych treści. Wynik jest przeważnie nieadekwatny do zamierzeń i często nie przynosi nic dobrego. Dużo lepszym wyborem jest tutaj rozpoczęcie kampanii social media np. na facebooku co prawda na pewno droższej niż serwisy do udostępniania i lajkowania treści. Ale przynajmniej zwiększającej zasięg postów i kierowanej do konkretnych grup a nie rozproszonych po świecie i kopiowanej przez boty treści.

 


Mateusz Seo Analizer