0
Posted 06/06/2018 by Mateusz Seo Analizer in Informacje
 
 

MotoCMS potwór seo czy klon wordpressa?

motocms kontra wordpress
motocms kontra wordpress

MotoCMS potwór seo czy klon wordpressa?

MotoCMS

Czym jest MotoCMS ? Jest to system zarządzania treścią za pomocą, którego możemy stworzyć dowolną stronę z tzw. modułów gotowych elementów. Jeśli ktoś korzystał z builderów typu divi z wordpressa to właśnie do tego przygotowany jest Moto. Czyli korzystamy z edytora drag-and-drop i przenosimy to co chcemy używając gotowych elementów. Problemem tu jest integracja nowych modułów gdyż możemy korzystać jedynie z tych dostarczonych do danego zakupionego stylu. W praktyce wygląda to tak, że kupujemy daną paczkę i mamy wszystko czego potrzebujemy by stworzyć stronę. Mamy cały silnik strony z elementami takimi jakie możemy zobaczyć w danym demku. Aby dodać coś z innej paczki to już nie lada wyzwanie i wymaga znajomości języka php i javascript oraz kombinowania z kodem.

 

Moto CMS kontra WordPress

MotoCMS to konkurent wordpressa ale czy może się z nim mierzyć ? Jeśli chodzi o funkcjonalność to na pewno nie gdyż jesteśmy tu bardzo ograniczeni do panelu zarządzania na który jesteśmy skazani. MotoCMS pozwala nam edytować praktycznie każdy element zmieniać jego parametry kolory itp bez znajomości js,php czy css. To samo tyczy się metadanych, która są z punktu widzenia seo dość istotne. MotoCms na pewno sprawdzi się przy tworzeniu wizytówek firmowych lub stron landingowych, które nie wymagają dalszych modyfikacji. Możemy stworzyć bardzo ładną firmową wizytówkę w praktycznie kilka minut. Tak więc polecam MotoCMSa gdy mamy do czynienia z projektem typu hotel, bar, zakład fryzjerski, warsztat samochodowy itp. Możemy również stworzyć prosty katalog z cenami. Lecz wszystko tu zależy od modułów zintegrowanych z daną paczką tak więc jednym z najistotniejszych elementów będzie tutaj wybór odpowiedniej paczki.

 

MotoCMS Seo Potwór ?

Dlaczego ceny motocms są wyższe mimo iż funkcjonalność jest mniejsza niż ogólnodostępnego wordpressa? MotoCms jest dopracowany pod względem seo jeśli odpowiednio skonfigurujemy elementy alt tagi itp. To będziemy mieli prawdopodobnie dużo lepsze początkowe efekty niż w przypadku wordpressa. Wynika to głównie z tego iż nie jest on tak popularny jak wordpress i nie jest od razu kategoryzowany przez algorytm google jako kolejny blog czy wordpressowy site. To nie wszystko MotoCMS jest dużo szybszy pod względem działania co również jest na znaczy plus jeśli chodzi o pozycjonowanie google. Tak samo jak to iż jest on w pełni responsywny i dostosowany do urządzeń mobilnych. Jednak na dłuższą metę MotoCMS będzie nam ciężko dostosować do projektów, które wymagają ciągłych zmian i dodatków lub gdy projektujemy sklep internetowy. W takich przypadkach wordpress będzie dużo lepszym rozwiązaniem pod każdym względem.

 

Plusy:

-Drag and drop

-szybki

-seo-friendly

-bardzo łatwy w obsłudze

 

Minusy:

-brak wtyczek

-ograniczona funkcjonalność

-duże ceny paczek w porównaniu do wordpressa


Mateusz Seo Analizer