0
Posted 16/05/2018 by Mateusz Seo Analizer in Informacje
 
 

Index google – pająki, mrówki i inne owady

google błedy bugi owady ant i indeksacja
google błedy bugi owady ant i indeksacja

Index google – pająki, mrówki i inne owady

Index google

Tematem jest indeksacja naszej witryny w wyszukiwarce google. Index google to często sprawdzany parametr przez webmastera, najprościej rzecz ujmując określa on czy nasza strona istnieje w google czy nie. W tej chwili mówimy tylko o wyszukiwarce google tak więc możemy mieć prostą sytuację gdzie nasza strona znajduję się w wynikach wyszukiwania np. bing ale nie ma jej w google. Dlaczego tak się dzieje ? od czego zależy to czy nasza strona będzie indeksowana czy nie ? Wpływa na to kilka czynników najważniejszym jest polityka prowadzona przez google i to czy nasza strona spełnia jej założenia.

Polityka google

Czas nowe witryny są indeksowane bardziej ostrożnie i potrzeba czasu aby zostały zaindeksowane. Pierwsze efekty powinniśmy jednak zaobserwować w około 72h od momentu opublikowania witryny. Czas ten może być różny jeśli korzystamy z subdomen lub serwisów domenowych oferujących nam domenę i hosting jak np wix, blogspot, weebly itp.

Struktura strony i zawartość plików- jeśli nasza strona będzie blokować dostęp do źródeł lub utrudniać dostęp robotom do naszej strony to będziemy mieć problem z indeksacją. To samo tyczy się dużej ilości przekierowań czy odpalanie skryptów przenoszących ruch.

Dynamiczne zmiany na podstronach. Chodzi tutaj o coś takiego jak częste zmienianie jednego posta np. kilka razy na godzinę. Zdarzały się przypadki iż witryny zmieniające często treść na danej podstronie traciły na indeksie lub były banowane. Oczywiście nie ma nic złego w aktualizowaniu postów, szczególnie jak prowadzimy np. relację live z jakichś wydarzeń i opisujemy je na naszym blogu. Chodzi bardziej o elementy html na danej podstronie np. nowe widety, odnośniki itp przy częstych zmianach może być to odebrane jako próba “obejścia” algorytmów google.

Pająki, mrówki i inne owady

Pewnie zastanawiasz się o co chodzi w tytule czy to jakaś pomyłka albo odniesienie do jakichś przyrodniczych zagadnień ? Otóż nie chodzi o zagadnienia związane z pozycjonowaniem stron a owady są tutaj odpowiednikami pewnych czynności, elementów które są wykonywane. Tak więc Pająki z angielskiego “Spider” to określenie najczęściej odnoszące się do robotów google, które przechodząc przez naszą stronę tworzą swego rodzaju sieć połączeń słów kluczowych, linków i powiązań tworzących strukturę. Mrówki to już znacznie mniej popularne określenie stosowane jako określenie czegoś dobrze i solidnie zbudowanego. Tak więc mówiąc good ant content mamy na myśli dobrze zbudowany artykuł dopracowany w każdym detalu. To samo może tyczyć się całej strony “ant web” to strona o dobrej pozycji, dopracowana, dopieszczona. Cóż skoro już jesteśmy przy owadach nie można pominąć tzw. bugów czyli innymi słowy pluskiem są to w żargonie informatycznym “błędy na stronie” luki, niedopracowane miejsca powodujące lub mogące powodować błędy na stronie.

 

Super szybkie metody na indeksację !!!

“Masz problem z indeksacją swojej witryny ? Skorzystaj z super promocji masowego pingu danego adresu lub masowego wysyłania stron do indeksacji google! najniższe ceny!”

Czytając powyższy opis niejedna osoba może paść ofiarą tejże reklamy. Przestrzegamy przed takimi praktykami, owszem kiedyś były one popularne i działały doskonale ale algorytmy google ewoluowały tak więc przy stosowaniu takich rozwiązań cudem będzie jeśli unikniemy kar narzuconych przez google. Większość tego typu serwisów to zwyczajny scam a pozostałe 1% działa w oparciu o metody, których możesz użyć sam lub niedające żadnego wymiernego efektu. Tak więc stosuj jedynie wysyłanie do indeksu jedynego pewnego narzędzia jakim jest google search console. Warto aby strona była zrenderowana przed wysłaniem do indeksu.

indeksowanie google search console

 


Mateusz Seo Analizer