0
Posted 04/05/2018 by donmarick in Informacje
 
 

Dlaczego IVB czym jest ta strona i dlaczego powstała?

blog kontra witryna czy sklep ivb
blog kontra witryna czy sklep ivb

Dlaczego IVB czym jest ta strona i dlaczego powstała?

IVB od czego się zaczęło

Pewnie zastanawiasz się dlaczego po co i jak powstała ta witryna? A być może jesteś tu po prostu przypadkiem chcąc zobaczyć jak rozwijała się ta strona od samego początku. IVB to upchane trzy słowa “I haVe Bussiness” gdyż początkowo miała to być witryna w języku angielskim dla angielskich odbiorców. Lecz niestety domena “com” oraz “net” nie została przechwycona w porę. Tak więc angielska wersja jest również w przygotowaniu aczkolwiek chciałem się skupić na polskiej wersji skoro już zdobyliśmy ten krótki 3 literowy adres. Ale co można zrobić z tym adresem i po co ? Pomysł bym długo odwlekany gdyż wiedziałem, iż będzie mnie to kosztowało mnóstwo pracy tak więc strona ta powstawała i pewnie nadal będzie powstawała mozolnie. Głównie ze względu na to iż w tej chwili posiadam ponad 30 innych domen i żadnej nie chcę traktować po “macoszemu”. Ale koniec zbędnych informacji, czas zacząć prezentację.

 

Blog kontra witryna

Wiedziałem iż tematem tej strony będzie branża Seo, pozycjonowania i wdrażania nowych projektów w życie. Nie wiedziałem tylko czy będzie to forma bloga, witryny, newslettera a może bardziej ambitnie portalu. Właściwie nadal tego nie wiem dlatego możecie spotkać na stronie różne mieszane formy. W każdym bądź razie będą tu umieszczane treści dotyczące pozycjonowania zbierane przez około 10 lat doświadczeń z pozycjonowaniem, informatykom, grafikom itp dziedzinom. Część ludzi za pewne nie znajdzie tu tego czego szuka, część wyłączy stronę po tym jak okaże się iż treści na stronie nie są zbyt przejrzyste. Tak współczynnik odrzuceń to coś z czym walczy mnóstwo webmasterów na całym świecie. Ale głównym celem tej strony ma być swego rodzaju kompedium wiedzy mojej i moich kolegów zarówno tych “informatyków z podwórka” jak i osób z różnych for internetowych z jakimi miałem kontakt przez lata. Możecie więc liczyć na ogromny zastrzyk wiedzy z dziedziny pozycjonowania/seo w dość krótkim czasie.

 

Cechy wyróżniające

Dobra ale jest mnóstwo stron o tej tematyce po co kolejna? To prawda strony z gatunku pozycjonowania rosną jak grzyby po deszczu, sęk w tym iż informacje które przekazują wcale nie są rzetelne ani w 100% zgodne z prawdą. Część z nich to wierutne bzdury a część jest po prostu zbyt stara i nieaktualna co sprawia, że może jedynie pogorszyć nasze wyniki wyszukiwania zamiast nam pomóc. Ciągle staram się rozwijać moje hobby więc informacje będę starał się przekazywać w miarę na czasie (pojawi się też trochę historii gdyż niektóre tematy są ważne i pozwolą uniknąć wam wiele niepotrzebnych błędów). Jeśli przeczytałeś ten tekst to masz najprostszy przykład “artykułu contentowego” o którym dowiesz się więcej w kolejnych wpisach na tej stronie. Jeśli nie zanudziłeś się na śmierć to zapraszam do lektury kolejnych wpisów.


donmarick