0
Posted 11/05/2018 by donmarick in Informacje
 
 

Backlinki – Linki Edu/Gov z Allegro Prawdy i mity

linki edu gov kup teraz allegro
linki edu gov kup teraz allegro

Backlinki – Linki Edu/Gov z Allegro Prawdy i mity

Backlinki

Backlinki to jak wiemy linki zwrotne (dla początkujących polecam odwiedzenie słowniczka pojęć na początek).  Jeśli poczytamy historię związaną z seo to dowiemy się iż w pewnym okresie backlinki były najważniejszym wyznacznikiem wartości strony i jej pageranku. Pagerank jak wiemy to współczynnik wartości strony, który aktualnie nie obowiązuje, można nim łatwo manipulować i nie może być aktualnie wyznacznikiem jakiejkolwiek wartości strony w świecie pozycjonowania.

 

Linki Edu / Gov

Linki z końcówką edu lub gov to specjalny rodzaj linków a właściwie chodzi o całe domeny. Cóż takiego specjalnego jest w domenie edu lub gov? Są to domeny najwyższego stopnia mającego bardzo dużą wartość w świecie seo. Czym domena edu różni się od np. domeny com czy pl ? Domena edu może być pozyskana tylko i wyłącznie na specjalnych warunkach sprawa wygląda tutaj mniej więcej tak iż jest ona przeznaczona jedynie dla uczelni związanych w jakiś sposób  z USA. Tak więc szansa na zdobycie domeny np. darmowegry.edu jest praktycznie zerowa. Podobne restrykcje tyczą się domeny gov lub chociażby mało popularnej domeny jaką jest va. W ramach ciekawostki powiem iż jest to domena globalna zarezerwowana dla Watykanu, restrykcją tutaj jest działalność na rzecz Watykanu i Kościoła. Tak więc są to bardzo trudno dostępne domeny i backlinki z nich są bardzo cenne – jednak nie zawsze, czytaj niżej.

 

Kupno backlinków z Allegro czy ebaya

Rynek seo kwitnie od wielu lat, dlatego jest mnóstwo sprzedawców oferujących np. 1000 backlinków do stron z pr 7-9 (pagerank). Uwaga unikaj aukcji z dużą ilością linków w ogóle unikaj aukcji z jakimikolwiek backlinkami marnotrawienie środków na takie rzeczy to nie jedyny powód, większym problemem jest to iż Twoja domena może zostać zbanowana lub wyindeksowana z google. Google walczy z wszelkimi rodzajami tworzenia sieci PBN (private blog network) służącymi do podbijania wyników wyszukiwania tak więc są to niedozwolone próby zdobycia rankingu.

W czym tak naprawdę tkwi problem ?

Backlinki które kupujesz pochodzą z małowartościowych lub wręcz bezwartościowych blogów, katalogów stron, sieci pbn, zbanowanych for internetowych lub takich z niedozwolonymi treściami i wszystkich tych miejsc które google już prawdopodobnie dawno zna i oflagowało. Takie Backlinki będą wręcz obniżały wartość naszej strony lub doprowadzą do jej wy-indeksowania.

Allegro linki edu /gov

Kolejny haczyk dla ludzi szukających szybkiego polepszenia wyników swoich stron. Znajdziecie mnóstwo takich ofert nie tylko na allegro ale na przeróżnych forach, sklepach internetowych, seo ofertach. Tutaj również kupujecie linki praktycznie bezwartościowe często pochodzące ze słabo zabezpieczonych stron na które łatwo się włamać i dopisać jakąś część swojego kodu w tym przypadku będzie to backlink do naszej strony. Innym manewrem jest tutaj również wykorzystywania stron sprzed wprowadzenia restrykcji lub takim którym udało się jakoś uzyskać domenę najwyższego stopnia, to również jest lub będzie wcześniej czy później wyłapane przez google. Tak więc takie akcje mogą zadziałać na bardzo krótki okres więc jeśli chcemy żeby nasza witryna istniała w internecie przez miesiąc to możemy się zastanowić nad tego typu działaniami.

Traffic czyli kup sobie ruch na stronie

Kolejny wariant sprzedawanych ofert to ruch na stronie. Fajnie obserwować jak na naszą stronę wchodzi tysiące osób, statystyki zarobków z google adsense szybują do góry jak szalone – stop i tu kończy się bajka o kupowany ruchu. 95% sprzedawanego ruchu czyli oferty typu 1000 wejść na twój link po 30 sekund lub podobne to akcje black hat seo. A mianowicie kupujesz ruch najczęściej botów które łączą się przez różne proxy/vpn i wchodzą na Twoją stronę nie są to realne wejścia nie wpłyną na nic korzystnie a wręcz łatwo możesz wyłapać bana na google adsense. Jeśli nawet nie jest to ruch botów to ruch ten najczęściej pochodzi z tzw. wymiany ruchu np. z surfów, exchengerów ruchu itp (przykładem tutaj jest np. autosurf lub z bardziej znanych zagranicznych hitleap lub 10k hits. Jeśli zastanawiasz się na co w takim razie wydać pieniądze to lepiej przeznacz je na wewnętrzny audyt strony aby wiedzieć co powinieneś zmienić lub dowolną kampanię adwords lub facebook osiągniesz znacznie lepsze wyniki i mające przynajmniej jakiekolwiek odzwierciedlenie w realnych wyszukiwaniach.

 

Podsumowując

Unikaj wszelkiego rodzaju aukcji z backlinkami, linkami edu, ruchem na stronie, wymianą linków z niezaufanymi stronami itp rzeczami. Kreuj stronę samemu dbając przede wszystkim o kontent, jeśli będziesz miał dopracowane i często odwiedzane artykuły to google wcześniej czy później i tak podniesie ich wartość. Czas tutaj działa zdecydowanie na korzyść naszej strony.


donmarick