0
Posted 28/05/2018 by Mateusz Seo Analizer in Informacje
 
 

Aukcje Domen i domeny wygasłe

aukcje domen domeny wygasłe, domeny internetowe
aukcje domen domeny wygasłe, domeny internetowe

Aukcje Domen i domeny wygasłe

Domeny internetowe

Domena to inaczej element adresu internetowego. Jest to element DNS – Domain Name Server składający się z dwóch elementów połączonych kropką a mianowicie nazwa oraz sufiks. Czyli np. ivb.pl gdzie ivb jest nazwą a pl jest sufiksem -niezmiennym elementem. Co oczywiście nie znaczy iż nie możemy posiadać np. domen com, net, org z tą samą nazwą.  Domeny internetowe ewoluują i zmieniają swoje struktury, cześć rejestratorów domen np “com” pozwala nie tylko na wykorzystywania znaków z różnych języków jak “ł,ą,ć,ó” co dawniej było niedozwolone. Ale również na używanie punnycode czyli specjalnej reprezentacji unicodowych znaków.

 

Uwaga na Punnycode

Dlaczego należy uważać na punnycode ? możemy znaleźć mnóstwo domen, które do złudzenia przypominają znane marki, firmy i może wydawać nam się iż trafiliśmy na mega okazję. Podczas gdy kupujemy domenę ze znakiem punnycode przypominającą np. apple, lenovo, allegro, onet itp. Dlatego należy zwrócić uwagę na ten mały szczegół. Oczywiście stosowanie tych znaków nie jest zabronione w końcu możemy ich używać w nazwie domeny. Lecz takie domeny mogą być blokowane przez google ze względu na podszywanie się i próbę wyłudzania informacji. Reprezentację punnycode pokazuje nam np. przeglądarka safari lub wystarczy zainstalować chociażby plugin do google chrome o nazwie “Punny code Alert“.

 

Aukcje Domen

Czy warto kupić domenę z aukcji domen ? Jeśli znajdziemy ciekawy adres związany z naszą działalnością i uda nam się ustalić iż domena nigdy nie była banowana przez google. ( o tym może w innym artykule)To tak jak najbardziej warto gdyż domena ta będzie posiadała już jakąś historię i staż oraz będzie nam dużo łatwiej ją wypozycjonować i zyskać ładną pozycję w google. Oczywiście za rozsądną cenę, która tutaj często zależy od wielu czynników. Większość domen z aukcji jest sprzedawana przez doświadczonych sprzedawców, którzy wiedzą co sprzedają i znają wartość danej domeny. Czasami warto domenę przetrzymać kilka lat na parkingu domen (serwisy zarobkowe gdzie tak jakby dzierżawimy naszą domenę) niż sprzedać za grosze. Dlatego zobaczymy dużą liczbę ofert z przeróżnymi domenami. Cena zależy od stażu domeny, od tego czy jest ona zaindeksowana w google, czy ma wysoki trust flow czy posiada jakikolwiek ruch itp czynniki. Warto skorzystać ze stron majestic oraz semrush aby sprawdzić daną domenę pod kątem tych czynników. Jeśli zdecydujesz się na kupno domeny na aukcji polecamy skorzystać z jednego z dwóch serwisów zagranicznych godaddy lub namecheap. A jeśli chcemy koniecznie jakiś serwis po polsku to polecam aftermarket.

 

Domeny Wygasłe

To dość łakomy kąsek dla poszukiwaczy, dlatego powstało narzędzie domain hunter gatherer pozwalające wyszukiwać domeny wygasłe po słowach kluczowych. Dużo osób wykorzystuje wygasłe domeny do podbicia wyszukiwań lub wzmocnienie pozycji lub czynników jak trustflow. Wykorzystuje się je również do przekierowania ruchu z domeny, która np. nadal posiada duży organiczny ruch na domenę nową, która została dopiero zarezerwowana. Domeny wygasłe o ile nie zostały zbanowane przez google to są często wykorzystywane w Black-hat-seo do niedozwolonych działań podbijających wyniki wyszukiwania.


Mateusz Seo Analizer