0
Posted 02/06/2018 by Mateusz Seo Analizer in Informacje
 
 

999 Słów Kluczowych w Google Search Console

google search console 999 słów kluczowych
google search console 999 słów kluczowych

999 Słów Kluczowych w Google Search Console

Google Search Console

To najbardziej cenione i najczęściej używane przez pozycjonerów narzędzie od samego wujka google. Mało z tego aktualnie mamy nową wersję google search console, która ma być dużo lepsza i bardziej przyjazna dla użytkownika. Czy tak jest no cóż jak sama nazwa brzmi: Beta nie ma co oczekiwać cudów. Owszem Interfejs jest przejrzysty mamy wykresy i informacje jak na dłoni zarówno słowa kluczowe jak i ich ctr i pozycje. Ale są pewne ograniczenia i niedogodności. Mianowicie nie mamy części funkcji ze starej wersji które bardzo by się przydały. Miejmy nadzieję iż te funkcje zagoszczą w nowej wersji, google search console, która powstaje już bardzo długo. Jednak dostosowanie takiego narzędzia dla tak wielu użytkowników może potrwać jeszcze sporo czasu.

 

Wersja Beta

No ale jak już jesteśmy przy nowej wersji beta to największy problem z jakim spotkają się pozycjonerzy to ograniczenie do 999 słów kluczowych. Tak tylko tyle słów kluczowych maksymalnie wyświetli się nam przy naszej witrynie. Co jeśli mamy serwis z newsami i kilka tysięcy słów kluczowych z niszowymi tematami ? No cóż niestety nie zobaczymy ich ani w nowej ani w starej wersji google search console. Czytając różne artykuły i informacje, również te na forum google i forach dla pozycjonerów znajdziemy informację iż google ma zwiększyć ten limit do 4000. Pytanie jest tylko kiedy ? bo czeka na to 100 tysięcy użytkowników tego narzędzia na świecie.

 

1400 wyników

Cześć użytkowników deklaruje np na twiteerze iż jest w stanie zobaczyć 1400 wyników jeśli wybierzemy określony przedział dat i ustawimy dwa warunki lecz niestety działa to jedynie u niektórych. Większość ma jednak ten problem iż jest w stanie zobaczyć jedynie 999 wyników. Czy tylko te słowa kluczowe są brane pod uwagę i po nich będzie można nas wyszukać ?. To również nie jest jasna sprawa gdyż część stron rzeczywiście nie jest w stanie znaleźć swojej strony po żadnym innym słowie kluczowym niż te na liście. Część jednak bez trudu znajduje swoją stronę za pomocą chociażby synonimów, których na liście nie ma lub nawet za pomocą słów. Które nie są ściśle związane z tą stroną.

 

Google Api

Dla bardziej wprawionych użytkowników polecamy wykorzystać google api. Wśród narzędzi do integracji znajdziemy tam api pozwalające nam sprecyzować nasze wyszukiwania i konkretne słowa kluczowe. Więcej informacji znajdziemy na stronie: https://developers.google.com/adwords/api/docs/guides/targeting-idea-service

a sama lista dostępnych api znajduje się pod adresem:  https://developers.google.com/apis-explorer/

Ci dla których narzędzia google to za mało mogą skorzystać z opisywanych przez nas płatnych narzędzi.

google search console api


Mateusz Seo Analizer